You may also like
Da, ploua si in Algeria insa putin diferit de ceea ce stiam eu: apa este amestecata cu praf care conform cu ce […]
A spus deja Mihaela ca au inflorit si calele in gradina, din pacate am ajuns pe seara si nu mi-au iesit pozele […]
Chiar daca suntem departe de casa, Mihaela si Catalina s-au ocupat de incondeierea traditionala a oualelor de Pasti:
2 thoughts on “Se incheie sezonul”
Mie, poza de pe plajă mi-a adus aminte de nişte versuri ale lui M.R.P. : “acum, pe-ntregul câmp n-ai să citeşti/decât cuneiforme păsăreşti,/dar spre-a fi scrise, trebuia să vină/din cer, transport de linişti şi lumină.”.
În Alger ninge iarna ? Aşa..cu troiene !
In Alger ninge foarte rar, o data la 5 ani poate si nu e de durata dar in munti ninge in fiecare iarna (au peste 1500m)