Legenda spune ca in urma cu peste 2000 de ani Guangzhou a fost afectat de o seceta puternica dar a fost salvat de 5 berbeci care au adus de mancare localnicilor. Astfel acesti berbeci au ajuns unul din simbolurile orasului si li s-a dedicat o statuie intr-unul din parcurile centrale.
You may also like
Anul asta am fost putin diferiti:
Anul asta avem noroc, e an bisect, februarie are 29 de zile (La multi ani Marta! Nu-i simplu sa-ti sarbatoresti ziua doar […]
168 de milioane de emailuri trimise! Via http://www.theultralinx.com/
E mai vechi mesajul dar aveti mare grija, e adevarat! Zeci de ani organizatiile mondiale s-au batut cu producatorii de tutun pentru […]



One thought on “Statuia celor 5 berbeci”
Te-ai uitat bine? Nu erau tapi??