De vreo doua zile la pranz cand plec la masa, la termometrul masinii temperatura de afara este de 42 de grade Celsius. Cu toate ca temperatura e asa de ridicata, nu se simte cu adevarat caldura ca la 38 de grade in Bucuresti, e mai putina umezeala. Iar seara temperatura scade pana la 22-24 de grade Celsius, asa ca pot dormi linistit fara aer conditionat. La voi cum e?
You may also like
Joia de obicei e zi de fotbal in Algeria. In apropiere de cladirea unde am biroul e un stadion de fotbal al […]
Un fenomen destul de obisnuit toamna in Algeria, mai ales ca in ultima vreme ploua aproape zilnic:
Am profitat de vremea frumoasa de astazi si am iesit din casa ca baietii. Celelate fotografii de astazi aici: http://picasaweb.google.com/mihaelaione/LaTenis02
Dupa cum ati oservat din postul anterior, Algerul e plin de politie. Vorba Mihaelei, unul din doi oameni din Alger este politist. […]
6 thoughts on “42 de grade Celsius”
La noi s-a dat cod galben de cani-cu-LA.
Am bagat aer rece de dimineata,ne facem treburile pana la ora 9,oo,apoi inchidem usile,facem intuneric si ne bucuram de liniste si racoare!
La noi e foarte cald zici ca suntem la cuptor.
ce masina ai?:D:D:D:))
am un peugeot 307
Azi e infern si in curtea de la gura vaii:38 grade!!Nu poti sta in curte !!!
Aici s-a racorit si am putut juca tenis linistiti.