In prima seara cand am ajuns in Dubai am vrut sa fotografiez apusul de soare. Poza a iesit prost pentru ca am facut-o cu telefonul prin fereastra hotelului. Se observa insa vaporul care scoate nisip de pe fundul marii. In fotografiile urmatoare facute in a cincea si a sasea zi, se observa cum insula deja prinde contur!
You may also like
Construit cu o viteza ametitoare si dat in folosinta pe 9.09.2009 la ora 9.09 seara (primul bilet a fost cumparat de seicul […]
Ultimul obiectiv de care vreau sa amintesc din vizita de la Istanbul (desi a fost primul vizitat) este Palatul Topkapi (Topkapi Sarayi), […]
2 thoughts on “Cum se construiesc insulele in Dubai”
După părerea mea construcțiile astea de insule sunt efemere, peste o sută de ani acolo va fi tot pustiu, dacă nu cumva se vor muta polii și va deveni ghețar!!!
Cine stie ce va fi peste 100 de ani!