In anul 2000 la alegerea presedintelui in turul doi au ramas Ion Iliescu si Corneliu Vadim Tudor si am votat cu raul cel mai mic. In 2004 in turul doi au ramas Traian Basescu si Adrian Nastase si trebuie sa recunosc ca am fost pacalit de “lacrimile” lui Basescu. Suntem in 2009, mai sunt 2 zile pana la alegeri si este posibil ca in turul doi sa ramana Basescu si Geoana. Si de data asta chiar ca nu stiu ce vom face, e clar ca cel mai mic rau pentru Romania este Geoana dar pana si oamenii de la el din partid l-au denumit “prostanac”.
In timp ce scriu aceste randuri la TV este VC Tudor. Oare de ce nu e la spitalul 9?

Sorry to disagree..Nu stiu daca este vreunul care sa fie mai rau ca Geoana! Poate Valium Tudor..
Anything, But PSD! Nu conteaza paiata din fata.
Remember..au fost la guvernare 15 ani si au pus bazele jafului. In plus ne mai ard si cu 25% la salariu.
Don’t be fooled by old communist school!
@razvan73: problema pentru mine e alta: nu vreau sa-l votez nici pe Geoana nici pe Basescu din motive cat se poate de simple: Geoana cum ai spus si tu e parte din vechea scoala comunista iar Basescu vrea sa transforme Romania intr-o dictatura de tip vapor!
Asa ca trebuie sa facem ceva ca in turul al doilea sa nu ajunga amandoi!
In primul rand că nu e nimic sigur şi sfatul meu va veni luni.Citeşte sondajul GALUP!
Avem 2 saptamani sa învăţăm cum se face. Nu uita ca de la Machiaveli şi Talleyrand politica a rămas “drumul de la necesar la posibil”.Mai precis fuţi pe Neacşa cu gandul la Jenifer Lopez. “Nein fuţi”!
Valium tudor ,asa cum bine zice Răzvan, e tipicul “omului de cultură” format la iezlea cu concentrate comuniste.Şi, din păcate sunt multţi ca el.Dece crezi că nu se fac filme cu realităţile şi dramele zguduitoare din vremea aceea??? Pentru că nu pot trece de bestiile astea îmbuibate după 89!Lăstari ai comunismului!
asemanarea intre iliescu si geoana e pur intamplatoare? daca in turu 2 ajung el si basescu ma duc sa il votez pe chelios la fel de speriat cum l-am votat pe iliescu contra vadim!
@Mugur: Pai singurul lucru de facut este sa-l votam pe Chucky in turul 1 si if he doesn’t make it..Base..
@razvan73: asta cu Chucky nu o stiam dar e buna!!!
il votai pe chucky dar ce ne facem la turul doi ?
va trebui sa votez impotriva lui geoana si nu imi place optiunea.
cea mai tare a fost mamaie-mea, au venit unii de-ai lui crin sa o ia cu masina sa o duca la vot, ca saraca nu poate sa mai mearga pe jos atata drum, si ea a votat cu geoana AHAHAHAHAHAH
bai, nu-l votati pe Geoana, ca ala vine cu toata gasca, Vanghelie in frunte si Nastase 4 case. ce-ar fi sa il propuna prim ministru pe Vanghelie
))))))))))).
Nu prim-ministru, ministru al culturii i se potriveste mai bine