In drumul de intoarcere spre casa am oprit cateva minute in Piatra Neamt pentru ca am ramas placut surprinsi sa vedem ca o telegondola traverseaza orasul de la gara si urca pe dealul din apropiere unde exista o partie de ski. Chiar daca patriotismul local al copiilor si faptul ca patronul terasei ne-a dat micii la alti clienti au stirbit putin imaginea orasului, raman la parerea ca Piatra Neamt e un oras frumos, civilizat si in plina dezovltare!

telegondola din Piatra Neamtcatabiserica din piatra neamtpanorama in piatra neamtvedere din piatra neamtblocuri in piatra neamtpartia de ski din piatra neamtgondola din piatra neamtcasa in piatra neamtgara din piatra neamt

Pe aceeasi tema

Tagged with:  

2 Responses to Imagini si impresii din Piatra Neamt

  1. Cristi spune:

    da, s-a tot facut misto de Pinalty, dar citesc tot mai des lucruri frumoase despre PN.

  2. didu spune:

    O fi dar mâna diavolului comunist şi lipsa de inspiraţie arhitectonică tradiţională sau stilată, nu moscovită este evidentă.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Connect with Facebook

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>